Javni razgovor povodom najnovijeg broja magazina Liceulice; Muzej istorije Jugoslavije, 23.03. od 18h - Kako danas sve možemo misliti Jugoslaviju i njeno nasleđe – dvadeset i pet godina od kako ona više ne postoji – pitanje je na koje smo pokušali da odgovorimo u poslednjem broju magazina Liceulice. Inspirisani ovim izdanjem, u saradnji sa Muzejom istorije Jugoslavije, organizujemo javni razgovor na kome ćemo pokušati da osvetlimo makar neke strane ovog kompleksnog fenomena.
Da li kada govorimo o Jugoslaviji govorimo nužno o konceptu koji pripada prošlosti ili ne?
U kojoj je meri jugonostalgija korisna, a u kojoj meri štetna u procesu promišljanja Jugoslavije?
Kakvu poruku šaljemo kada umesto Jugoslavije koristimo depolitizovane, birokratske termine kao što su region/regija/zapadni Balkan/susedstvo?
Šta bi to bio jugofuturizam i na kakvim pretpostavkama bi on mogao da se gradi?
O ovim i brojnim drugim pitanjima koja se otvaraju iz ove teme, razgovaraćemo u sredu 23.3. u 18h u holu Muzeja istorije Jugoslavije.
Osim razgovora, to veče ćemo napraviti i malu virtuelnu izložbu udruženja KURS, zaslužnog za naslovnicu i noseće ilustracije u poslednjem broju magazina Liceulice. Udruženje KURS čine vizuelni umetnici i aktivisti Miloš Miletić i Mirjana Radovanović.
U razgovoru pored vas učestvuju:
Žarka Radoja, novinarka
Saša Dragojlo, novinar
Ivan Velisavljević, dramski pisac, novinar i aktivista
Dejan Kožul, novinar
Stefan Slavković, novinar
Moderator:
Bojan Marjanović, novinar i urednik u magazinu Liceulice