U svojoj višekanalnoj video-instalaciji, austrijski umetnih Ulrih A. Rajterer fokusira se na to kako se radni proces menja u doba „shared economy“ i pod uticajem digitalnih tehnologija. U potrazi za akterima u javnom prostoru, Rajterer se bavi taksistkinjama i taksistima, kao i radnicama i radnicima na trafikama. Polazište za pojedinačne kratke filmove bile su protestne akcije i blokade nekoliko stotina vozača. Neke od vozača je pratio na putu kući, prikazujući usput zgrade i mesta, uz komentarisanje i objašnjavanje istorijskih događaja i konteksta. Otvaranj izložbe i Umetnički kafe 15.11. u 20h. Izložba se može pogledati u izlogu Goethe-Instituta Beograd i traje do 08.12.2018.
Priče vozača i njihov doživljaj grada i beogradske arhitekture daju naročitu perspektivu, koja sazreva pojavljivanjem novog fiktivnog lika. Glas iz ofa, delimično generisan veštačkom inteligencijom pomoću algoritama, vodi nas linijama svojih misli kroz temu i kroz gradske predele.
Ulrih A. Rajterer (rođ. 1982. u Gracu) je austrijski umetnik. Studirao je telematiku na Tehničkom univerzitetu u Gracu, a arhitekturu na Tehničkom univerzitetu u Lisabonu i u Gracu kod prof. Hansa Kupelvizera. Ulrih A. Rajterer živi i radi u Gracu, Beču i Hamburgu.
U saradnji sa Austrijskim kulturnim forumom.