KOT- teatar (Teatar Kulturno umetničkog društva Koturović), premijerno će izvesti predstavu „Da li je to bila ševa?“ po tekstu izraelskog dramturga Efraima Kišona, a u režiji Milana Kundakovića, u četvrtak 28. marta od 20 časova na Sceni Centra za kulturu Rakovica.
Kao polazište svojoj satiričnoj priči Kišon je predpostavio da Romeo i Julija nisu tragično okončali svoju ljubav već da su perživeli. Julija se probudila na vreme da spreči Romeovo samoubistvo.
Tridest godina kasnije zatičemo Romea i Juliju u braku iz koga je davno nestala romantična zaljubljenost a zamenila ju je rutina i nezadovoljstvo jalovim životom.
Balet majstor Romeo i domaćica Julija kubure sa novcem koji je najčešći povod svadja a imaju i problema sa ćerkom tinejdžerkom Lukrecijom i njenim odrastanjem i vaspitanjem.
U predstavi igraju glumci KOT teatra Branislav Platiša, Milica Blagojević, Katarina Stojanović, Dragoslav Ilić, Ankica Milenković, Nikola Simić.
Milan Kundaković, filmski i televizijski reditelj, školovao se u Beogradu i Parizu. Tokom svoje dugogodišnje karijere režirao je preko 200 dokumentarnih filmova i preko 1000 emisija raznih žanrova u Beogradu, Novom Sadu, Zagrebu. Režirao je dokumentarno igranu seriju „Balkan“, kao i igrane serije Boškove priče“, „Iza naslova“, „Bergmanova sonata“, „Lekcija“. Dobitnik je više priznanja i nagrada, a takodje je i član žirija Festivala „Prix Italija“.
Efraim Kišon je komad “Da li je to bila ševa?”, napisao 1973, godine, a godinu dana kasnije je i režirao predstavu, koja je premijerno izvedena Tel Avivu i Cirihu. Od tada je izvodjena u mnogim zemljama Evrope, najčešće u Austriji i Nemačkoj. U poslednjih desetak godina igrana je u Belgiji, Rumuniji, Litvaniji, Sloveniji, Hrvatskoj, Srbiji, Turskoj.
Reč reditelja :
Samo velika dela, ostaju velika i kada se izvrću naglavačke. Šta bi bilo da Romeo i Julija nisu tragično okončali svoju ljubav i pre nego što je ona stvarno počela? Efraim Kišon nam je svojim satiričnim komadom pružio priliku da domaštamo mogući razvoj dogadjaja. Napravili smo komad o samoživosti, pohlepi , bezosećajnosti, nemogućnosti da „velike ljubavi“ prežive udarce koje im zadaje stvarni život.