U periodu jul - avgust 2017. naš ploveći kulturni centar, BrodTeatar, će biti usidren na obali Dunava, na Beogradskom keju (pored mosta Duga) i ponuditi 2 meseca sadržaja na reci. Osnovna ideja programa je da se kroz koncept  "otvorenih vrata" razvija saradnja kulturnih aktera i umetnika sa jedne strane, a sa druge strane da se ponudi kvalitetan, raznovrsan i dostupan kulturni program publici.

Kao i prethodne dve godine smo na 1255. kilometru Dunava, nećete nas promašiti. Vidimo se svakog dana u večernjim časovima (osim nedelje). Detaljnije o svim programima na ovom linku.

PROGRAM:

31. jul 2017.

18h: Prostor bajke, pravimo scenski prostor bajke, SCEN

U saradnji SCEN – Centra za scenski dizajn, arhitekturu i tehnologiju i SKCN-a, tokom leta će biti organizovane radionice u različitim domenima scenskog dizajna – od radionica posvećenih oblikovanju scenskog prostora i prostora igre do radionica scenografije i kostima.

Ovog ponedeljka dečiji zadatak je napraviti prostor bajke, u ovom slučaju Tri praseta. Radionica počinje zajedničkim čitanjem bajke, nakon čega deca dobijaju zadatak da na listovima a4 nacrtaju kako oni zamišljalju tri kuće prasića. Ovaj deo traje 15min, nakon čega se deca dele u ti grupe i svaka dobija zadatak koju kuću pravi uz materijala koji će im biti dat.

Radionicu vodi: Vladimir Savić
Radionica je namenjena deci uzrasta od 5-10 godina. Nije potrebno prethodno prijavljivanje.

19.30h: „Crvenkapa i Vučko“, Pozorištance „Teatrilo“, Novi Sad

Pozorištance „TEATRILO„ čine profesionalni glumci ,animatori,kreatori lutaka, Reditelj i dečiji psiholog.
Dugogodišnjim radom u oblasti lutkarstva, pozorišnih predstava za decu i dečije psihologije istražuje bitne segmente života, i kroz svoje predstave ukazuje na njih.

Dečija predstava "Crvenkapa i Vučko “, na zanimlјiv i edukativan način,analizira uvek aktuelnu temu dobra i zla. Nekada veliki i zli Vuk odlučuje da postane dobar, školovan, pristojan i želi da ga prihvatimo u novoj ulozi.

Koliko ima istine u njegovom preobraženju i da li još važi stara poslovica „Vuk dlaku menja, ali ćud nikada“, uverite se gledajući predstavu punu zdravog, decibliskog humora.

Predstava je urađena profesionalno i namenjena je gledaocima od 4 do 10 godina. Upredstaviigraju Ružica Radman i Strahinja Bojović (član drame Srpskog narodnog pozorišta u NovomSadu).

21h: “Nesrećna Džasmin (Blue Jasmine)”, Filmski program Američkog kutka Novi Sad

Filmski program Američkog kutkana “BrodTeatru” ovog jula obeležiće filmski klasici američke kinematografije. Svakog ponedeljka do kraja jula publika će imati prilike da pogleda filmska ostvarenja koja su obležila istoriju filma. Pozabavićemo se različitim žanrovima za različitu publiku.

Nesrećna Džasmin (Blue Jasmine)

Poslednji u nizu filmova koji na Brod Teatru prikazuje Američki Kutak Novi Sad je "Nesrećna Džasmin" ("Blue Jasmine"), crna komedija Vudija Alena iz 2013. godine sa Kejt Blanšet u glavnoj ulozi.

Džasmin Frenč, pripadnica njujorškog visokog društva, smešta supruga u zatvor, nakon što sazna za njegovu ljubavnu aferu. Nakon nekog vremena, saznaje da joj se muž obesio u ćeliji. Gonjena grižom savesti i psihičkim problemima, odlazi u San Francisko. U domu svoje sestre, Džasmin donosi brojne probleme i strašne neprekidne svađe.
 
01. avgust 2017.

21h “Žeronimo”, Francuski institut u Srbiji

NASLOV EVENTA:  Francuski filmski karavan // Caravane du film français
Da li postoji ženska sudbina? Ženske priče? I, ako postoje, šta mogu svima nama da kažu? Četiri intimna filma o ženskoj perspektivi, četiri  snažne junakinje u borbi sa ličnim, porodičnim i društvenim demonima. Četiri filma sa francuskim šarmom i ženskim ulogama koje se ne zaboravljaju. Ovaj Francuski filmski karavan na Brod-teatru, kroz ciklus ‘Žene na filmu’ predstavlja izuzetne ženske filmske priče, koje potpisuju i žene i muškarci.

TIITLOVI NA SRPSKOM JEZIKU

Žeronimo (FRA, 2013, 107′)
Režija: Toni Gatlif
Igraju: Selin Salet, David Miržija, Rašid Jus…

Tokom vrelih avgustovskih dana, mlada profesorica Žeronimo pokušava da smanji tenziju i konflikte između mladih u kvartu Sen-Pjer. Situacija kulminira kada tinejdžerka turskog porekla, Nil Terzi, pobegne od ugovorenog braka kako bi pronašla mladog Roma, Liki Molinu, svog dragog. Poput ulja na vatri, njihovo bekstvo rasplamsava sukobe između već zavađenih grupa…

02. avgust2017.

18h “Ukrasi Novog Sada”, grafičke tehnike – karton štampa, Raspustilište

I ovog leta nastavljamo tradiciju programa radionica na brodu "Brod Teatar".
Zajedno sa našim prijateljima iz RASPUSTILIŠTA spremili smo odličan provod na "Brod Teatru" (kod mosta Varadinska duga).

Svake srede od 18 časova od 12. jula do 30. avgusta ćemo održavati razne likovno-kreativne radionice.

Ove srede ćemo raditi tehnike otiskivanja, karton štampu, a tema će biti ukrasi Novog Sada.

Radionica je namenjena deci starosti od 6 godine. Nije potrebna prethodna najava. Materijale obezbeđuju organizatori. Radionicu vodi Ljubica Tankosić, akademski slikar/grafičar i likovni pedagog.

21h “Život je loto”, Monika Romić, Beograd/Novi Sad

Tragikomedija "Život je loto" je, pored gostovanja u raznim gradovima Srbije i Bosne, imala učešće na festivalima:

Internacionalni festival monodrame "Albamono" u Albaniji - nagrada za najbolju zensku ulogu Moniki Romić

Festival "Dev9t" u Beogradu - festival devet umetnosti
Festival Belef - 25. jubilarni Beogradski letnji festival
Festival "Pozorišni dani" BIH - izvođenje u čast nagrađenih
Festival "Smotra malih formi" Boljevci- festival revijalnog karaktera
Festival "Gumbekovi dani" Histrionski dom, Zagreb

"Život je loto" tragikomedija govori o događajima i nizu neverovatnih situacija kroz koje je prošla naša junakinja Vera, u poslednja 24 sata.

Vera dolazi na železničku stanicu i igrom slučaja, počinje da iznosi svoju nesvakidašnju  priču u koju su upleteni i njen muz, ljubavnik, komšinica, kuma, mama, tata, loto, kuglice, laptop, hitna pomoć, spiker sa železničke stanice...
Priča je iz prespektive jedne nezaposlene žene koja balansira izmedju muža informatičara, koji joj sve više ide na živce (mada mu ostaje lojalna) i komšije kriminalca (s kojim je u seksualnoj vezi).  U toku predstave se dešava niz zanimljivih situacija, ali kad Verin muž dobije sedmicu na Lotou, a već u sledećem trenutku sazna da ga ona vara, svet joj se ruši i počinje njena drama a publici komedija.

A voz Bar - Beograd sve više kasni...

Predstava se, pored zabavnog karaktera, finim i nenametljivim instrumentima, kroz priću jedne žene, bavi pre svega, pogledom na društvo u kome živimo, odnosom prema novcu, odnosom prema ljudima koji imaju/nemaju novac, ko su za nas moćni ljudi, da li se menjamo u odnosu na nekog ko je iznenada dobio novac ili moć, i na kraju: sta je sreća i da li i kako možemo da utičemo na nju?

Publika bira kraj! Da li će naša junakinja otići u slobodu bez novca  ili u zatvor, posle kog će je čekati milioni, kad izađe - zavisi od odluke publike, koja izglasa kakav ce biti kraj.

Predstava je propraćena interakcijom sa publikom od samog početka (prva scena se odigrava u publici), raznovrsnom muzikom, video projekcijom, naša junakinja čak i kuva kafu publici!

03. avgust2017.

21h Ciklus filmova Milorada Milinkovića, “Mrtav ladan”, razgovor sa rediteljem u 20.30h

Mrtav ’ladan je domaća filmska komedija iz 2002. godine, scenariste i režisera Milorada Milinkovića. Glavne uloge tumače Nenad Jezdić, Srđan Todorović, Mihajlo Bata Paskaljević i Nikola Đuričko.

Dvojica braće, Kiza i Lemi, švercuju svog mrtvog dedu u vozu jer nemaju novac da ga prebace u Vršac, gde ih čeka njihov nezgodan otac koga se mnogo plaše. U vozu se nađe i narko-diler Limeni, koji putuje sa tuđim detetom, a plašeći se policije, ubaci dedi paketić droge u džep. Kiza i Lemi odlaze u vagon restoran, voz naglo koči, a težak kofer pada Dedi na glavu. Ostali putnici u kupeu konstatuju da je to ubilo dedu. Svako iz svojih razloga ne želi policiju u kupeu i oni reše da ga izbace kroz prozor. I tada nastaje potraga za dedom koga svi traže... U priču se upliću milicioner željan unapređenja, šofer koji glumi detektiva, dva ratara koja se spore oko međe...

04. avgust 2017.

21.h „Tri gvineje“, DKC “Majdan”, Beograd

TRI GVINEJE jedno je od poslednjih dela Virginie Woolf. To je esej iz tri dela na temu rodne analize društvenih odnosa. Za ovo scensko izvođenje adaptiran je prvi deo ovog eseja. Odgovarajući na pitanje “Kako žene mogu da pomognu da se spreči rat?” koje joj je postavio prijatelj u jednom pismu pred početak II svetskog rata, Virginia analizira društveni položaj žena i moć koju one imaju u društvu. Poseban fokus je na obrazovanju i obrazovnim politikama i njihovom odnosu prema militarizmu. Kakvo obrazovanje nam je potrebno da bismo mlade  ljude naučili da mrze rat? Tekst analizira mračne aspekte naše patrijarhalne kulture i civilizacije, a gvineja je novčić koji se prilaže za unapređenje obrazovanja žena.
Trajanje 45minuta + 30 minuta razgovora sa publikom posle predstave.

05. avgust 2017. Nema programa, ali radi bar.

06. avgust 2017. Nema programa, ali radi bar.

Vidimo se na brodu “Brod Teatar”!

<<  Novembar 2024  >>
 po  ut  sr  če  pe  su  ne 
    
 

Putopisi, Intervjui..