Prijave na konkursza izbor polaznika škole koja je
besplatna, počinju 6. i traju do 15. februara.
Obuka je namenjena polaznicima između 18 i 26 godina starosti.
Školu vode: Veljko Jovanović, TV novinar, medijski savetnik i PR,
i Miloš Milovanović, TV novinar i prezenter, kao i eminentni profesori FDU.
Informacije: Ova adresa el. pošte je zaštićena od spambotova. Omogućite JavaScript da biste je videli., 011 2639 639
Prijave na: www.ukparobrod.rs
Više o projektu:
Parobrod, Kancelarija za mlade Stari grad i udruženje „Neki fini ljudi - komunikacije“ organizuju „Školu javnog nastupa“, namenjenu polaznicima između 18 i 26 godina starosti. Škola će se odvijati kroz 4 časa nedeljno, u trajanju od mesec dana, od 1.marta do 1.aprila. Prijave na konkurs za izbor polaznika škole koja je besplatna, počinju 6. i traju do 15. februara, nakon čega će kandidati biti obavešteni o terminima u kojima će polagati test opšte informisanosti koji je glavni uslov za prijem na obuku.
Sve informacije: Ova adresa el. pošte je zaštićena od spambotova. Omogućite JavaScript da biste je videli., 011 2639 639 kao i na sajtu ukparobrod.rs
Detaljnije o programu: svrha ovakve obuke je pre svega oslobađanje od treme i stimulisanje samoistraživanja kod polaznika. Sve različitija, ali ipak sve svedenija i jendostavnija sredstva komunikacije, pretvorila su nas u individue koje u živom kontaktu „padaju“ na ispitu. Od kada je veština komunikacije postala tolika „veština“? Kada su Veljko Jovanović, televizijski novinar, medijski savetnik i PR i Miloš Milovanović, televizijski novinar i prezenter, ali i školovani muzičar, rešili da projekat „Neki fini ljudi“ zaživi, želeli su pre svega da komunikaciju vrate korenima. Da u poslovnim, ali i ličnim odnosima počnemo da se prisećamo lekcija koje smo učili kod kuće, ali koje smo možda „tvitujući“ i „četujući“ zaboravili. Reći: „Dobar dan!“, nekada nije bilo predmet diskusije, već nešto što se podrazumeva.
Obuka koja mlade ljude očekuje u Parobrodu namenjena je upravo ljudima koji se blokiraju u svakodnevnoj komunikaciji, kojima je javni nastup u vidu govora pred velikim auditorijumom planina koju i ne sanjaju da će moći da osvoje. Kurs koji mlade sa ovakvim problemima čeka u Parobrodu ne vodi ih na vrh Mont Everesta, ali im daje jasna uputstva kako se to radi, prenoseći iskustva prekaljenih „planinara“ kroz medijske vode i poklanja im mapu mesta po kojima treba da pročačkaju tražeći recepte za razbijanje blokada koje ih muče. Ta mesta najčešće se nalaze u samim kandidatima i na kursu uče upravo da istražuju sami sebe i sve divne stvari koje se u njima kriju.
Kurs je sastavljen od mnoštva praktičnih vežbi od kojih se neke primenjuju i na Fakutetu dramskih umetnosti, na predavanjima iz glume a polaznicima ih donose profesori Fakulteta dramskih umetnosti. Polaznici jedni druge posmatraju u različitim situacijama i zatim analiziraju nastupe. Tražeći mane u izvedenom oni napreduju ka kvalitetnom javnom nastupu. Čarolija pozorišta veoma je primenjiva u praktičnom životu, a u kombinaciji sa vežbama pred kamerom i analizama dobrih i manje spretnih govornika, oni uče da prepoznaju šta je to što čini uspešan javni nastup.
Obuka je planirana kao serija predavanja koja će pre svega biti usmerena na prepoznavanje ključnih problema koje pojedinac ima u svom javnom nastupu. Trema, blokada, govor tela i njegova značenja, samo su neka od polja koja se obrađuju od strane naših predavača. Nakon što se upoznaju sa problemima, polaznici iznalaze, zajedno sa nama načine da ih rešavaju.
Na kraju obuke polaznici dobijaju sertifikate.