Nemačko izdanje knjige Vladimira Tasića o Kastorijadisu i Badjuu Matematika i revolucionarna teorija: od Kastorijadisa do Badjua objavljeno je ovih dana u izdanju Izdavačke kuće e-Enterprise. Knjiga je objavljena u prestižnoj ediciji „Najbolji matematički članci XXI veka“ u kojoj su se ranije pojavile knjige slavnih autora kao što su Manen, Dison ili Tao. Tasićeva knjiga objavljena je istovremeno i u štampanom i u elektronskom izdanju.


Isti izdavač objaviće u ovoj ediciji tokom naredne godine i novu Tasićevu teorijsku knjigu koja je nastavak Matematike i revolucionarne teorije i na čijem konačnom uobličenju Vladimir Tasić upravo radi.


Pre nekoliko godina na nemačkom jeziku objavljen je i roman Vladimira Tasića Oproštajni dar.


Vladimir Tasić, pisac i matematičar, dobitnik NIN-ove nagrade za roman godine, od 1988. godine živi u Kanadi, gde na Univerzitetu Nju Bransvik predaje matematiku.


U izdanju Arhipelaga objavljeni su Tasićevi romani Oproštajni dar i Stakleni zid.

<<  Januar 2044  >>
 po  ut  sr  če  pe  su  ne 
      1  2  3
  4  5  6  7  8  910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Putopisi, Intervjui..