NIŠVILLE JAZZ FESTIVAL

NIŠVILLE JAZZ FESTIVAL
čet, 12. avgust 2021 - ned, 15. avgust 2021
,

Predstojeći Nišville jazz festival održaće se od 6. do 15. avgusta, a glavni festivalski program će biti održan od četvrtka do nedelje, od 12. do 15. avgusta na Platou niške Tvrđave. Za 10 dana trajanja festivala biće izvedeno 300 programa na kojima će nastupiti oko 1.000 izvođača. Ovogodišnje izdanje Nišville jazz festivala će pored bogatog muzičkog programa na više stejdževa u Tvrđavi, na Trgu kralja Milana i na Amfiteatru keja na Nišavi, posetiocima ponuditi i kvalitetan internacionalni program u okviru Nišville jazz teatarskog festivala, kao i mnoštvo dokumentarnih i igranih filmova sa muzičkom tematikom – Nišville Movie Summit 2021.

Na Main binama Nišvila nastupiće Earth, Wind & Fire feat. Al McKay, Stanley Jordan, Darryl Jones & Stone Riders, Goran Bregović & Nišville Big Band, Igor Butman Band i mnogi drugi.

Inače, ove godine, svi koji žele da posete Nišvil moraće da imaju ili potvrdu o vakcinaciji ili potvrdu da su negativni na korona virus, a biće prihvaćen i sertifikat o preležanom kovidu koji ne sme da bude stariji od 6 meseci.

Earth/Sky Stage LINEUP 2021.

(19:30-02:30)

ČETVRTAK 12. AVGUST

Orkestar „Impresija“ ft. Bojana Stamenov i Zoran Šandorov (SRB)

The Belgrade Dixieland orchestra (SRB)

Per „Bass Viking“ Mathinsen trio ft. Gary Husband i Nguyen Le (NOR, GBR, FRA)

Stone Raiders ft. Jean-Paul Bourelly, Darryl Jones and Will Calhoun (USA)

Gipsy Kings (FRA)

Kanda kodža i Nebojša (SRB)

PETAK, 13. AVGUST

Just Trio (ALB)

Roland Abreu & The Cuban Latin Jazz (POL)

Phillip Catherine trio (BEL)

Stanley Jordan  plays Jimi Hendrix (USA)

The Horny Funk Brothers ft. Hubert Tubbs (AUT/USA)

Sevdah Baby Live & Ivana Vladovic (SRB)

SUBOTA, 14. AVGUST

Jah Trio (POL)

Spectrum Vocal Band (BUL)

Leb i Sol  (NMK)

John Riley /Ratko Zjača/Renato Chicco/Vid Jamnik Organ Quartet (USA/NED/CRO/SLN)

Nišville Big Band ft. Goran Bregović (SRB)

Tanja Jovićević Band (SRB)

NEDELJA, 15. AVGUST

Dragan Milovanović Sekstet (Srbija)

Tango Jazz Quartet i Omladinska filharmonija „Naissus“ (ARG/SRB)

International Jazz Band

Uroš Perić & Mambo Stars (SLN/SRB)

Anthony B & House of Riddim (JAM/AUT)

Cofee Shop Kollektiv (SRB)
River Stage LINEUP 2021

(19:30-00:00)

UTORAK, 10. AVGUST

20:00 – 20:45 Gudački kvartet Allegro & Bojan Mladenović

21:00 – 21:50 Audioxid

22:05 – 22:50 Wine in Rakija

23:05 – 23:59 Divanhana

SREDA, 11. AVGUST

20:00 – 20:50 ROJAZE projct

21:05 – 21:55 Jazzotheria

22:10 – 23:00 Vartra

23:10 – 23:55 Orkestar Gorana Cekića
Open Stage LINEUP 2021

(19:30-00:00)

ČETVRTAK, 12. AVGUST

Zašto Kafka? feat. Gorica Šutić

Bas i Stega

Highlanders

Kizagitara & Fanartici

PETAK, 13. AVGUST

Kajtez & The Gang

Nesvrstani

Natalee

JAL

SUBOTA, 14. AVGUST

Bohemija

Baswing

Šinobusi

Takeshi Suda and friends

NEDELJA, 15. AVGUST

Prljave sestre

Sana Garić

„?“

Popečitelji
Museum Stage LINEUP 2021

Od 20:00

ČETVRTAK, 5. AVGUST

Od 20:00h

Thursday reading club with guests

PETAK. 6. AVGUST

HB Kolege

Playhead

SUBOTA 7. AVGUST

Si Bambola

Duda Buržujka i Haikuzadanas

NEDELJA, 8. AVGUST

Davor Jordanovski  & In Medias Res Ensemble ft. Vasil Garvanliev

Gudački Kvartet Amati

PONEDELJAK, 9. AVGUST

k.o.t. by Mitar Zorić

Vid Jamnik – Ratko Zjaca Quartet

UTORAK, 10. AVGUST

Nisville Youth Arkestra

Falco Spirit

SREDA, 11. AVGUST

Renaissance Nature

Wildside

ČETVRTAK, 12. AVGUST

Od 19:00

Pop Hor „Radio“

Nastasija Radovanović

Bosque Sound Community

Plavi Ptičić

PETAK, 13. AVGUST

Famos

Chess Maj6

Southern Rock Tribute

Dur i truba

SUBOTA, 14. AVGUST

ROJAZE – Srbija

ROJAZE – Francuska

ROJAZE – Belgija

ROJAZE – JOINT

NEDELJA, 15. AVGUST

Orasi

New Deal

Love Struck – SRV tribute band

Drvo truo
WELCOME Stage LINEUP 2021

(18:00-20:00)

ČETVRTAK, 12. AVGUST

Nisville Youth Arkestra

LAB Organ trio

PETAK, 13. AVGUST

Pop HOR Radio

Monah

SUBOTA, 14. AVGUST

Igor Grabež

Easy Blues Band

NEDELJA, 15. AVGUST

Bullet

Best Moon Rising
MIDNIGHT JAZZ DANCE Stage LINEUP 2021

(00:00-05:00)

PETAK, 13. AVGUST

00:00 – 01:30 Bojan Gavrilović (SRB)

01:30 – 03:30 Alex SoulBrigada (Matasuna Records, GER)

03:30 – 05:00 Ljudski Maximum (SRB)

SUBOTA, 14. AVGUST

00:00 – 01:30 DJ Funky Junkie  (SRB)

01:30 – 03:30 Aroop Roy (ENG)

03:30 – 05:00 Ramseyhercules (BUL)

NEDELJA, 15. AVGUST

00:00 – 01:30 Deseret Essence971 (UEA)

01:30 – 03:30 Antonio Martino (ITA)

03:30 – 05:00 dj loptica & Jazzysad (SRB)

Napomena: Postoji mogućnost za minimalnu izmenu programa


<<  Oktobar 2021  >>
 po  ut  sr  če  pe  su  ne 
    

Putopisi, Intervjui..